Učenice Gimnazije pobjednice natječaja „Upoznajmo zajedno Europsku uniju“!

Autor: Anton Orzes, 27. 3. 2019.

Učenice Gimnazije Gospić (Ema Filipović, Ana Mataija, Ivana Štimac, Hela Radović, Lea Prtenjača i Ivana Suknaić) s mentorom prof. Josipom Galešićem sudjelovale su na natječaju za izradu slikovnice na temu „Upoznajmo zajedno Europsku uniju“ koji je na svojoj web stranici objavila hrvatska zastupnica u Europskom parlamentu Ivana Maletić. U konkurenciji 16 srednjih škola tim „Gimnazijalci Gospić“ osvojio je prvo mjesto te su nagrađeni dvodnevnim posjetom Europskom parlamentu u Bruxellesu u kojem su boravili 19. i 20. ožujka. Tijekom prvoga dana posjeta u pratnji vodiča obišli su centar grada (staru gradsku jezgru). Istoga dana zastupnica je organizirala večeru za nagrađene učenike. Drugoga dana posjetili su institucije Europske unije (Europski parlament, Parlamentarium i Europsku kuću povijesti). U zgradi Europskog parlamenta zastupnica Ivana Maletić učenicima je uručila priznanja za ostvareni uspjeh.

Tim „Gimnazijalci Gospić” svojom slikovnicom pod nazivom „Put do zajedništva“ prenosi poruku o ujedinjenju preko dječaka koji putovanjima u Nizozemsku, Belgiju, Luksemburg, Njemačku, Italiju i Francusku skuplja zvijezde kako bi ih ujedinio da svijetle jače od drugih zvijezda. Prikazali su i ljepotu različitosti prvih država članica kroz prepoznatljive simbole koji se mogu vezati uz svaku od država (tulipan, čokolada, baguette, kroasan, perec, pizza). Vidjevši kako spojene zvjezdice država osnivačica sjaje, ostatak današnjih članica EU-a odlučuje se pridružiti kako bi zajedno, ujedinjeni u različitosti, bili snažniji i uspješniji.

Pobjedničku slikovnicu možete pronaći na poveznici https://bit.ly/2JqXXVM

« Svibanj 2024 »