Korisnik:
Lozinka:

Diseminacija projekata

Gimnazija Gospić je održala prezentaciju projekata u okviru Erasmus+ najvećeg programa Europske unije za obrazovanje i osposobljavanje mladih. Ideja ove prezentacije je bila upoznavanje šire društvene zajednice s djelatnostima Gimnazije na međunarodnom planu. Pretstavljanje projekata otvorio je ravnatelj Gimnazije Gospić gospodin Milan Štimac, a zatim su profesori i učenici, predstavnici pojedinih projektnih timova upoznali nazočne o ciljevima, načinima provođenja pojedinih projekata i svojim iskustvima i osobnim dojmovima iz realizacije projektnih zadataka.

Gimnazija je uključena u tri projekta iz programa Ersmus+ i to: "Utjecaj djece na konzumerizam i održiva potrošnja", zatim "Klima i klimatske promjene, utjecaj klime na ljudsku populaciju", te "Međukurikularna suradnja u formalnom i neformalnom obliku".

U prvom projektu, koji se bavi konzumerizmom sudjelovale su Turska, Portugal, Italija, Ruminjska i Hrvatska. U okviru ovog projekta naši nastavnici i učenici posjetili su Portugal i Siciliju, a pretstavnici ostalih država sudionica bili su kod nas u ožujku 2016. Na žalost zbog političkih događaja u Turskoj njihova škola je rasformirana te je projekat obustavljen na polovici realizacije.

Drugi projekt se bavi klimatskim promjenama kao jednom od aktualnih tema u suvremenom svijetu koja zabrinjava znanstvenike, a može donijeti promjene koje će se odraziti na cijelu ljudsku vrstu.

U ovom projektu sudjeluju Španjolska, koja je i koordinator projekta, Litva i Poljska. Naši nastavnici posjetili su Španjolsku i Poljsku, a u svibnju prošle godine bili smo domaćini učenicima i nastavnicima država partnera. U svibnju nas očekuje mobilnost učenika u Litvi.

Tema trećeg projekta je mogućnost suradnje između različitih školskih predmeta s ciljem razvoja svijesti o jedinstvenom pristupu znanju u predmetima ko što su matematika, fizika, biologija, kemija, pa i likovna umjetnost.

U ovom, ali i u drugim projektima naglasak je na razvoju kompetencija u uporabi informatičko-komunikaciske tehnologije i engleskog jezika. Države partneri su Rumunjska, koordinator projekta, Grčka, Italija, Španjolska, Poljska i Turska. U okviru ovoga projekta imali smo mobilnosti nastavnika u Rumunjsku, Italiju, Grčku, a grupa učenika je posjetila Poljsku. Zadnja mobilnost s učenicima je planirana za svibanj ove godine.

Učenici su pokazali pokuse i istraživanja koja su vršili u različitim projektima, kao i svoja iskustva iz posjeta zamljama koje su partneri Gimnazije u provođenju projekata.

objavio: Anton Orzes   datum: 25. 3. 2017.

« Listopad 2018 »

Crno ili bijelo?