Gimnazija Gospić

Radno vrijeme knjižnice:

ponedjeljak – petak

8 - 14 h

Na prvom katu škole u zajedničkom prostoru od 103 m2 smještena je knjižnica i čitaonica Gimnazije Gospić i Strukovne škole Gospić. Uz knjižničarku Gimnazije u knjižnici radi i knjižničarka Strukovne škole Ivana Brozičević, dipl. učitelj i dipl. knjižničar. Knjižnice vode odvojeno poslovanje, a zbirke su smještene zajednički na policama u slobodnom pristupu. Knjižnična građa zajednički se koristi i posuđuje. Učenicima su na raspolaganju tri računala i skener koje mogu koristiti za pisanje referata, seminara, izradu plakata i slično. U knjižnici učenici mogu provoditi slobodno vrijeme, pretraživati informacije na internetu te biti aktivni na društvenim mrežama.

Knjižnični fond Gimnazije Gospić čini 2491 jedinica knjižne građe, 144 jedinice AV građe i 13 naslova periodike. Knjižnica Strukovne škole Gospić raspolaže s 2380 jedinica knjižne građe, 70 jedinica AV zbirke i 4 naslova periodike. Knjižnica učenicima nudi sve lektirne naslove, stručnu literaturu iz svih nastavnih područja te bogatu referentnu i zavičajnu zbirku.

Knjižnice primaju časopise: Priroda, Meridijani, Geografski horizont, Hrvatski planinar, Strani jezici, Jezik, Latina et graeca, Povijesni prilozi, Povijest u nastavi, Matematičko-fizički list, Osječki matematički list, Poučak, Olimp, Hrvatske šume, Mi, Napredak te novine Vijenac, Školske novine i Glas Koncila.

Upisom u školu učenici postaju članovi školske knjižnice.

Odjednom se mogu posuditi tri knjige na rok od tri tjedna. Odjednom se može posuditi pet časopisa na rok od pet dana.

U knjižnici trenutno nema pisača za korisnike stoga molimo učenike da dokumente potrebne za nastavu na vrijeme pripreme i ispišu negdje drugdje.

Detaljne uvjete posudbe i korištenja knjižnice pročitajte u izvodu iz Pravilnika o radu knjižnice i u Pravilniku o korištenju računala u knjižnici.

U tijeku je proces informatizacije cjelokupnog knjižničnog poslovanja.

> MZOS
 > AZOO
 > Knjižnice u RH
 > NCVVO