CUC 2021 - Nove prilike

Autor: Zvonimir Knežević, 26. 10. 2021.

Ovogodišnja, 23. po redu CARNET-ova konferencije za korisnike CUC 2021 održat će se od 27. do 29. listopada 2021. godine u Šibeniku pod nazivom „Nove prilike!“.

Kroz interaktivna izlaganja, panele i radionice fokusirat ćemo se na teme vezane uz nove prilike koje pruža informacijsko-komunikacijska tehnologija, posebice na primjenu umjetne inteligencije u obrazovanju, hibridno i fleksibilno obrazovanje te primjenu tehnologije za zeleni i održivi razvoj u školi.

CARNETova konferencija za korisnike (CUC) godišnje je okupljanje CARNET-ovih korisnika i suradnika, uključujući učitelje, nastavnike i ravnatelje u osnovnim i srednjim školama, profesore na fakultetima, CARNET sistem inženjere i koordinatore, članove znanstveno-istraživačke zajednice, kao i informatičke stručnjake i gospodarstvenike iz područja informacijsko-komunikacijske tehnologije (IKT).
To je platforma za razmjenu informacija, znanja i iskustava te razvoj suradnje osoba koje imaju dodir s IKT-om, ponajprije internetom te s njim povezanim naprednim oblicima korištenja, primarno u edukaciji, koristeći se modernim pedagoškim pristupima.
Ovogodišnja CARNET-ova konferencija za korisnike obrađuje tri glavne teme s podtemama:

Tehnologija na rubu obrazovanja:
korištenje najnovijih tehnologija u školama – blockchain, mbotovi, VR, dronovi, roboti i dalje od toga, kako pripremiti učitelje za poučavanje s/za AI,  stvaranje umjetne inteligencije (kako ja kao učitelj mogu pripremiti učenike da stvaraju umjetnu inteligenciju u budućnosti), umjetna inteligencija u vrednovanju.

Hibridno i fleksibilno obrazovanje:
trendovi u poučavanju i učenju, lekcije iz pandemije – nove prilike?,  kako motivirati buduće generacije učenika i studenata, obrazovanje usmjereno na učenike u online i hibridnom obrazovanju, učitelji novoga doba – digitalni nomadi?, interaktivna učionica u online i hibridnom obrazovanju.

Održivi razvoj – tehnologija u službi zelene škole:
primjena tehnologija za zeleni i održivi razvoj u školi – npr. škole meteorolozi, primjeri dobre prakse, odgovorno iskorištavanje tehnologije, škole - proizvođači energije?, mreže “zelenih” škola,  održivost i tehnologija u međupredmetnim temama, održivi razvoj i Uporaba IKT-a – iskustva iz nastave i šire.

Ovaj mjesec: 2054